En Yeni Elektrikli Araba Modelleri

2 Aralık 2021
En Yeni Elektrikli Araba Modelleri

En iyi elektrikli araba modellerinin temelde iki önemli özelliğe sahip olması gerekiyor: Birincisi yüksek bir elektrikli sürüş menzili, ikincisi ise kaliteli bir teknolojik donanım. ..

 

1.Smart Fortwo Electric Drive ...
Sahip olduğu 99 kilometrelik elektrikli azami menzili ile dünyadaki tüm diğer elektrikli araba modellerinin  çok altında olmasına rağmen Smart Fortwo’nun şehir içinde sahip olduğu rakipsiz manevra kabiliyeti ve park kolaylığı sayesinde tercih edilebilecek bir model...

2.Kia Soul EV 
2018 Kia Soul EV elektrikli araba, yalnızca ABD’nin belirli şehirlerinde satılıyor. Dünyanın önde gelen elektrikli arabalarından biri olan Kia Soul EV, artırılan batarya kapasitesi sayesinde tamamen elektrik ile 178 km yol yapabiliyor. Birçok diğer elektrikli arabanın motoru bir vızlamaya sahipken, Kia Soul EV yalnızca çok düşük hızlarda, o da yayaları uyarma amaçlı olarak hafif bir rölanti sesi çıkarıyor. 

3.Tesla Model X
Benzersiz bir SUV olan Tesla Model X’in motoru, elektrikli aracı 0’dan 100’e 3 saniye civarında çıkarabilecek kadar güçlü. Tabii bu performansın Tesla Model X’in elektrikli sürüş menzilini düşürdüğü de bir gerçek. Ancak daha dikkatli ve ekonomik kullanıldığında, Tesla Model X’in elektrik motoru 505 kilometre elektrikli sürüş menziline sahip. Aracın donanım seviyesine ve genel anlamda kalitesine değinmeye gerek bile yok. Peki, Tesla Model X neden dünyanın en iyi elektrikli arabaları listesinde daha yukarda değil? Tabii ki yüksek fiyatı sebebiyle ve henüz Türkiyede Yetkili satıcı olmadığı içi...

4.Hyundai Ionic EV
Yalnızca ABD’nin Kaliforniya eyaletinde satışta olan Hyundai Ionic EV elektrikli araba, tek bir şarj dolumu ile 199 kilometre yol yapabiliyor. 5 kişilik geniş bir aile sedanı olan Hyundai Ionic EV’nin iç mekanı geniş olduğu kadar da kaliteli ve teknolojik. 

5.Renault Zoe
Renault Zoe de yalnızca Avrupa’da satışta. Avrupa’da satın alınabilecek en ucuz elektrikli araba olan Renault Zoe, sıcak havalarda 299 km Menzili ile fiyatının tam karşılığını veriyor

6.Tesla Model S

Fiyatı dışında tartışmasız olarak dünyanın en iyi elektrikli arabası olan Tesla Model S, bu listedeki diğer elektrikli arabaların aksine son derece lüks ve konforlu bir araba.Tesla Model X, 416-539 kilometre arası elektrikli sürüş menzili ile bu alanda rahatça rakipsizken, 0’dan 100 km’ye 2.5 saniyede ulaşarak aynı zamanda dünyada var olan en hızlı birkaç araba ile de başa baş bir performansa sahip.  

Farklı segentlerden olsa da Model S Plaid gücünü defalarca kez kanıtlamıştı. Benzinli muadillerine karşı ciddi farklar atan elektrikli sedan, milyon dolarlık süper araçlara ve

7.BMW i3
Dünyanın en iyi arabalarından bazılarını üreten BMW, konu elektrikli araba üretimine geldiğinde de BMW i3 modeli ile dünyanın en iyi elektrikli arabalarından birini üretiyor. Büyük oranda karbon fiber parçalar kullanılarak üretilen BMW i3’ün bu sayede daha iyi performans vermesi sağlanıyor. Her ne kadar BMW i3 ilk bakışta bir spor araba gibi görünmese de oldukça üstün bir akselerasyona ve go kart benzeri bir sürüş hissine sahip. Tek şarj ile 183 km elektrikli menzile sahip olan BMW i3’ün ayrıca opsiyonel olarak sunulan bir de ufak bir benzinli motor seçeneği (i3 REX) var. 

8.Nissan Leaf
Dünyanın en çok satan elektrikli arabası olan Nissan Leaf, aslında bir anlamda da dünyanın en iyi elektrikli arabası denebilir. Birçok elektrikli araba modelinden çok daha üstün bir elektrikli sürüş menziline (243 km) sahip olan Nissan Leaf, iç mekan tasarımı olarak üst sınıf bir otomobil hissi uyandırmasa da araç teknolojileri ve donanım konusunda sınıfındaki çoğu rakibinin hayal bile edemeyeceği kadar üstün. Nissan’ın “ProPilot” sürüş asistanı sayesinde istendiğinde yarı otonom bir otomobile dönüşebiliyor

9.Hyundai Kona

Yeni KONA Elektrik, akıcı formu, yeni LED farları ve güçlü Hyundai SUV genlerini öne çıkaran sportif detaylarıyla dikkatleri daima üzerine çekmeyi başarıyor.Yeni KONA Elektrik ile heyecan verici hızlanmanın ve tek şarjla 484 km'ye varan sürüş menzilinin keyfini çıkarın.

10.Masarati Levante Hybrid

Levante Hibrit, 4 silindirli 2 litre kapasiteli motoru 48V motorla bir araya getirerek toplamda 330 hp güç sağlar. eBooster ile desteklenen bu kombinasyon, dilediğiniz zaman her türlü yolu aşacak üstün dinamik performansa dönüşür.

Etkileyici SUV boyutları ve zarif hatlarıyla anında tanınan Levante'nin çağının ötesindeki tarzı, araç içinde ve dışında sınır tanımayan enerjisinin kıvılcımlarını vurgulayan detaylarla daha da güçlendirilmiştir. 

11.Smart Fortwo Electric Drive 
Sahip olduğu 99 kilometrelik elektrikli sürüş menzili ile dünyadaki tüm diğer elektrikli arabaların çok altında olmasına rağmen Smart Fortwo’nun şehir içinde sahip olduğu rakipsiz manevra kabiliyeti ve park kolaylığı sayesinde dünyanın en iyi elektrikli arabaları arasında yer alması sürpriz değil. 

Haber Yorumları