Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

15 Eylül 2022
Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yeni bir ev alırken dikkat etmeniz gereken şeyler var. İnşa etseniz bile bu şeyler geçerli olacaktır.

Bir sonraki evinizin alanını veya dışını ne kadar sevdiğinizin ötesinde, yeni bir ev satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Bu, bir sonraki evinize taşındığınızda umarız sürprizlerle karşılaşmamanıza yardımcı olacak şeylerin bir listesidir. En azından, hemen değil.

Yeni bir ev satın almak inanılmaz derecede heyecan verici bir zaman olabilir. Ama aynı zamanda aşırı stresli. Ne zaman bir ev satın alsak, benim için bir öncekinden daha az stresli olmamıştı.

Yeni bir ev, hayatınızda yeni bir bölüme başlamak anlamına gelir. Ancak bu bölüme başlamadan önce dikkat etmeniz gereken şeyler var.

Ve bir sonraki evinizi inşa ediyorsanız, bunların sizin için geçerli olmadığını düşünebilirsiniz, ancak bazıları öyle. Öyleyse okumaya devam edin

Bodrum Sorunları

Yeni bir eve taşındıktan sonra, bodrum duvarlarındaki çatlakların aslında suyun içeri sızmasına izin verdiğini bulmak için ilk yağmurdan daha kötü bir sürpriz olamaz. Yeni bir ev satın alırken her zaman olası su hasarlarına ve bodrum sorunlarına dikkat edin. .

Bu tür şeylere profesyonelce bakmak için bir ev teftişinde birkaç yüz dolar ayırmaya kesinlikle değer. Uzun vadede sizi binlerce veya daha fazla kurtarabilir.

Kalıp
Herhangi bir küf belirtisi için bodrum ve banyoları iyice inceleyin. Küf gördüyseniz veya küf olabileceğini düşünüyorsanız, koşun. Hızlı. Bu büyük olasılıkla sizin için ev değil.

 

Çatı Durumu
Bir çatıyı değiştirmek zorunda kalmak maliyetli olabilir. Çatı kötü durumdaysa, önceki ev sahiplerinin istedikleri fiyatı düşürmeye veya yeni bir çatı için tamamen ödemeye istekli olup olmayacağını görmek isteyebilirsiniz.

Septik Tankın Yakınındaki Batık Arazi
Evin kendi septik sistemi varsa, onu bulduğunuzdan ve yakındaki çimleri kontrol ettiğinizden emin olun. Yer yakınlarda batıyorsa, sistem arızalanıyor olabilir.

Arazi batmak bir tehlike işareti olsa da, bu, eğitimli bir profesyonel ev müfettişinin arayacağı ve sizi uyarabileceği bir şeyin başka bir örneğidir.

Okul bölgesi


Çocuğunuz varsa veya yakın gelecekte çocuk yapmayı planlıyorsanız, yerel okul sistemine bakın. Çocuklarınızı farklı bir okul bölgesine götürmek veya özel bir okul için ödeme yapmak, belirli bir ev hakkında farklı düşünmenize neden olabilir.

Okul bölgesinin azalması nedeniyle ilk evimden taşındım. İster inanın ister inanmayın, çoğu durumda mülk değerleri okul bölgesini yansıtacaktır. Başarısız okul bölgelerine sahip olanlar değerde düşüşler görecekler, iyi performans gösterenler ise daha yüksek ev değerlerine sahip olacaklar.

Kolaylık Faktörü


Güzel bir işe yerleşiyorsanız veya belirli yerlere sık sık gidiyorsanız, yeni evinizin makul bir mesafede olduğundan emin olun.

İlk evimden taşınmaya hazır olmamın bir başka nedeni de, hem kocama hem de işime oldukça yakın olmasına rağmen, kendimi iyi bir bakkal,iyi bir market ucuz supermarket

Çalışan Şömine;

Yeni evinizde şömine varsa, bacanın odun yakıyorsa çalışıp çalışmadığını mutlaka öğrenin. Gaz yakan bir şömine ise, evi kapatmadan önce düzenli olarak bakımının yapıldığından ve tam olarak çalıştığından emin olun.

Böcekler ve Kemirgenler

Emlak alırken dikkali olmanızda fayda olabilecek önemli bir konu daha izlenecek yol boyunca zararlılara karşı uyanık olun. Büyük böcekler ve kemirgenler pek çok insan için uygun değildir. Bu, bir sorunsa, en kısa sürede ele alınması gereken bir şeydir.

Ek olarak, düzenli ev denetiminizin bir parçası değilse, bir haşere denetimi, güvence için harcayacağınız dolar değerindedir.

Termitler gibi zararlılar ciddi ve maliyetli sorunlara neden olabilir. İçeri girmeden önce bilmek istiyorsun.

Aletler


Bazı insanlar hareket ederken cihazlarını bırakırken, bazıları hareket ederken alır.

Bazı borç verenler, bir krediyi onaylamadan önce bir evin fırınının kurulu olmasını şart koşar. Ancak bu, diğer tüm cihazlar için geçerli değildir.

Ne alacaklarına ve evin bir parçası olarak ne sunacaklarına karar vermek satıcıya kalmış. Ve bu, imzalanan ve kabul edilen teklif sözleşmesinde ayrıntılı olarak belirtilmelidir.

Yeni bir eve taşınmadan önce ev aletlerini değiştirme maliyetinin dikkate alınması gerekir.

Pahalı Ekstralar

Herkes bir havuz alana kadar havuz istediğini düşünür ve sonunda onu korumak zorunda kalır! Havuz gibi ekstralarla ilgilenmek için zamanınız ve paranız var mı? Tesisat Sorunları Olası tesisat sorunları hakkında size ipuçları vermek için tuvaletleri yıkayın ve su basıncını kontrol edin. Ayrıca, daha önce meydana gelmiş ve üzeri kapatılmış olabilecek olası sızıntılar için tavanları kontrol edin. Su büyük ve büyük hasara neden olabilir. Bunları kontrol etmek için gereken özeni gösterdiğinizden emin olun.

Doğalgaz ve Kalorifer Tesisatı


Emlak alırken doğalgaz sistemleri ve fırınları maliyetlidir! Isıtma ve havanın düzgün çalıştığından emin olun.

 

Cam, Çerçeve


Kendiniz olarak, yakın gelecekte camların değiştirilmesi gerekecek mi?

Eğer öyleyse, bu da kapanış sözleşmesinde dikkate alınması ve belirtilmesi gereken başka bir konudur.

yeniden satış
3 yatak odalı evler, 2 yatak odalı evlerden daha kolay satılır. Bu sizin başlangıç ​​evinizse, bunu aklınızda bulundurun.

Sonsuza kadar bir evde kalmak istiyormuşsunuz gibi gelse de, şu anda bu, ileride böyle hissedeceğiniz anlamına gelmez.

Bir ev için fiyat bazında bir anlaşma yapabilirsiniz, ancak bunun nedeni, düşük performans gösteren okulların bulunduğu bir bölgede olması ve hatta satmayı zorlaştırabilir.

Satın aldığınız bölge için yeniden satışın nasıl görüneceğini düşünün.

Büyük Ağaçlar


Evin yanında büyük ağaçlar var mı? Büyük ağaçların kökleri zarar verebilir!

Bahsetmemek gerekirse, büyük ağaçlar şimdi bir sorun gibi görünmeyebilir. Ancak, büyüdükçe veya potansiyel fırtınalar vurduğunda, daha sonra yolun aşağısında BÜYÜK hasar anlamına gelebilirler.

Temeldeki çatlaklar


Daha da anlatmalı mıyım? Yeni bir ev satın alırken daima vakfın durumunu kontrol edin. Temeldeki çatlaklar, uğraşmak isteyeceğinizden çok daha fazla soruna neden olabilir.

borular
Eski boş evlerden bakır boruların çalındığı biliniyor. Her zaman her şeyin takılı olduğundan ve hiçbir şeyin çalınmadığından emin olun.

Çatı katı


Ne kadar iyi yalıtıldığını görmek için tavan arasını incelemeyi unutmayın. İyi yalıtılmamış bir çatı katından çok fazla ısı ve hava kaybolabilir.

Kara


Arazi su basmaya eğilimli gibi mi görünüyor? Çevreyi değerlendirin.

Çevresindeki evlerden daha alçakta mı oturuyor? Yağmur suyunu uzağa değil eve doğru yönlendirecek tepeler var mı? Her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için evin bulunduğu araziyi araştırın.

Hemen hemen herkesin yapabileceği bazı ev onarımları vardır, ancak bunların hepsi yeni bir ev satın alırken dikkat edilmesi gereken büyük şeylerden bazılarıdır. Bir sonraki ev satın alımınızda gezinirken bunları düşüncelerinizde tutmak faydalı olacaktır. 

Haber Yorumları